Budowa własnego wymarzonego domu

Jeżeli zdecydowaliśmy się na budowę wymarzonego, własnego domu od podstaw, warto pamiętać o tym, że pierwszym etapem nie powinien być wybór i zakup projektu budowlanego.

Najpierw powinniśmy się rozejrzeć za odpowiednią działką, gdyż może się okazać, że danego budynku nie da się usytuować na danej działce czy to ze względów na jej rozmiar, usytuowanie, czy również warunki lokalne. Działki budowlane znajdziemy w każdym zakątku Polski. Uważajmy jednak na działki rolne, które pomimo tego, że są tańsze, to nie zawsze uda nam się przekształcić następnie w działkę budowlaną, na której będzie można zgodnie z prawem i legalnie postawić dom. Aby uniknąć tego niebezpieczeństwa warto skorzystać z renomowanego i sprawdzonego biura nieruchomości.

W przypadku działek wszystko zależy od lokalnego planu zagospodarowania przestrzennego i nie wierzmy sprzedawcom, którzy mówią, że podobno idą zmiany w określonym planie zagospodarowania przestrzennego i już za rok powinno dać się przekształcić taką działkę. Jest to tylko próba naciągnięcia kupującego, który na takiej działce będzie mógł tylko uprawiać zboże, a nie postawić swój wymarzony dom.