Czy okna aluminiowe nadają się do mieszkań?

Okna aluminiowe kojarzą się wyłącznie z wielkimi biurowcami, budynkami użyteczności publicznej czy halami. Zazwyczaj są koloru ciemnej zieleni, szare lub czerwone. I mają cienkie ramy. Wygladają na lekką konstrukcję aluminiową. Ale czy okna aluminiowe nadają się jedynie do takich budynków? Czy możemy zamontować sobie takie okna w bloku czy domku? Okazuje się, że można. Okazuje się również, że są obecnie coraz częściej montowane w nowo wybudowanych domach. I idealnie współgrają z otoczeniem.

A jaki rodzaj stolarki aluminiowej zastosować w naszym domu? Są dwa rodzaje aluminium – ciepłe i zimne. Profile aluminiowe zimne mają pojedynczy profil, który w środku jest pusty. Dlatego stosowany jest do budynków komercyjnych. Profile alumniowe ciepłe to dwu- lub trzykomorowe profile z wkładką termiczną w środku. Dzięki temu okna aluminiowe mają wyższe parametry izolacji termicznej. Takie okna możemy spokojnie montować w mieszkaniu.

firma Matek Szczecin

Okna aluminiowe są trwałe, solidne, a wąskie profile wpuszczają znacznie więcej światła do pomieszczenia niż okna pcv. Aluminium jest również bardzo plastyczne. Możemy stworzyć okna w kształcie koła, łuku, trapezu czy prostokąta. Możemy malować je proszkowo. Dzięki temu nie ulegają korozji. Jedyną wadą okien aluminiowych są wyższe ceny niż okien pcv, ponieważ okna aluminiowe robi się na indywidualne zamówienie.

Podobne artykuły