Jak dobrać bramę garażową?

Pierwszy raz musimy zamówić bramę garażową. Nie mamy żadnego doświadczenia w tym temacie, więc jak uniknąć błędów przy zamównieniu bramy? Przede wszystkim musimy określić rodzaj bramy garażowej. Najczęściej wybieraną i montowaną bramą garażową jest brama segmentowa.

Bramy segmentowe

Bramy segmentowe posiadają idealne parametry izolacji termicznej, są wygodne i łatwe w obsłudze oraz pozwalają jak najlepiej wykorzystać przestrzeń garażową. Musimy zwrócić uwagę przy montażu takiej bramy na długość garażu, węglarki, nadproże oraz sufit i ściany. Wszystko to ma znaczenie, ponieważ możemy narazić się na dodatkowe koszty przy nieprawidłowym montażu.

Wymiary bramy garażowej

Należy pamiętać również o wymiarach swojego auta, bo to od niego zależy wielkość naszego garażu. Szersza brama pozwoli nam na komfort wjazdu i wyjazdu z garażu. Obszerny garaż zazwyczaj staje się również miejscem na różne narzędzia, rowery czy kosiarkę. Dlatego prawidłowy pomiar otworu wjazdowego jest najważniejszy. Warto taki pomiar zlecić osobie zajmującej się sprzedażą i montażem bram garażowych. Osoba ta również pomoże w doborze automatyki do bramy, dodatkach i wyborze koloru bramy.

bramy garażowe Szczecin

Producenci bram garażowych oferują jednakową kolorystkę bramy garażowej i drzwi wejściowych. Takie rozwiązanie jest idealne dla zachowania pewnej równowagi kolorystycznej. Standardowe kolory mają niższą cenę niż kolory nietypowe, np. palisander.

Podobne artykuły